2008-12-08

Įgrisusią sportininkų rutiną ardo nekasdieniai potyriai

Eglė Šilinskaitė ("Gyvenimo būdas")
2008-11-29 13:17

Disko metikas Virgilijus Alekna seniai svajojo pačiuožinėti, bet tai padaryti galėjo tik tada, kai iš Kanados buvo atsiųstos jo pėdai tinkamos pačiūžos. Penkiakovininkas Edvinas Krungolcas turbūt kas žiemą važiuotų slidinėti, bet saugosi. Todėl renkasi mažiau pavojingus kartus. Lengvaatletė Viktorija Žemaitytė dabar nebegali žaisti krepšinio, tačiau mėtyti boulingo kamuolius jai leidžiama. Žinomiems sportininkams įprastų kasdienių treniruočių nebeužtenka.

Dukart olimpinis čempionas disko metimas V.Alekna keliskart per savaitę žaidžia tenisą: "Palaikau sportinę formą ir dar jaučiu malonumą".
Dukart olimpinis čempionas disko metimas V.Alekna keliskart per savaitę žaidžia tenisą: "Palaikau sportinę formą ir dar jaučiu malonumą". V.Ščiavinskas

***

Dar neseniai, kol nešalo ir nebuvo prisnigę, Vilniaus Vingio parko takeliais dukart olimpinis disko metimo čempionas V.Alekna su savo masažuotoju Zigmu Živatkausku nuolat mindavo dviračių pedalus. Ir jie ne šiaip važinėjosi, o rengdavo tikras lenktynes.

„Palaikėme tempą“, – šypsojosi 36 metų V.Alekna.

Garsiausias Lietuvos lengvaatletis dar intensyviai nesirengia artėjančiam sezonui, todėl jo treniruotės daug įvairesnės: buvo dviratis, dabar liko čiuožimas ir tenisas.

Tenisą V.Alekna žaidžia jau senokai, o čiuožinėja pastaruosius trejus metus. Nuo tada, kai iš Kanados buvo atsiųstos 50 dydžio pačiūžos.

„Tokio dydžio šiaip nenusipirksi. Tokios pačiūžos turi būti specialiai sutvirtintos, kad nelūžtų. Jas gauti padėjo profesionalūs ledo ritulininkai“, – tvirtino disko metikas.

Savamokslis čiuožėjas ant ledo nedaro piruetų, o čiuožti moka tik pirmyn, atgal ir, kaip pats juokauja, dar kažkaip.

„Čiuožiu ne tiek daug – apie porą mėnesių triskart per savaitę. Pirmieji išėjimai ant ledo po pertraukos visada būna sunkūs, turi viską prisiminti. Tačiau griūvu retai“, – patikino V.Alekna.

Čiuožimas stiprina sąnarius, čiurnas, kelius ir apskritai kojas. Todėl V.Aleknai tai – viena fizinio pasirengimo treniruočių dalių: „Kai valandą pastovi ant pačiūžų, yra ką veikti. Po to skauda raumenis – pėdas, blauzdas. Gerai, kad skauda. Vadinasi, gauni krūvį“.

***

Tenisas – dar vienas malonumas, kuriam pradėdamas rengtis naujam sezonui atsiduoda V.Alekna. Sostinės Lengvosios atletikos manieže triskart per savaitę disko metikas su masažuotoju daužo kamuoliuką.

„Tai – ne žaidimas, tiesiog mušinėjimas. Kartais su Zigmu surengiame rungtynes, tada jau rimčiau žaidžiame. Varžomės tik dėl garbės, ne dėl ko nors materialaus“, – patikino disko metikas.

V.Aleknos ūgis – beveik du metrai, svoris – 130 kg. Buvęs maratono bėgikas Z.Živatkauskas sveria perpus mažiau, o jo ūgis – 170 cm. Tačiau nei aukštas stotingas disko metikas, nei nedidukas vikrus masažuotojas su teniso rakete neturi pranašumo.

„Stengiamės vienas kito nepranokti, nes jei vienas bus aiškiai stipresnis, taps nebeįdomu žaisti.

Reikia išlaikyti lygybę“, – juokėsi V.Alekna.

Nesvarbu, tenisas, čiuožimas ar dviratis.


2008-10-13

LTOK apdovanojo Pekino olimpiados dalyvius

Penktadienį buvo pagerbti Pekino olimpiadoje medalius iškovoję sportininkai ir jų treneriai, tai pat jiems talkinę medikai, mokslininkai, Lietuvos sporto federacijų vadovai, miestų sporto skyrių atstovai bei išsamiai lietuvių pasirodymą olimpinėse žaidynėse nušvietę žurnalistai.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas buriuotojai Gintarei Volungevičiūtei, penkiakovininkams Edvinui Krungolcui ir Andrejui Zadneprovskiui, kuris pagerbtuvėse nedalyvavo, disko metikui Virgilijui Aleknai ir imtynininkui Mindaugui Mizgaičiui, o taip pat Lietuvos buriuotojų sąjungos, Lietuvos imtynių, lengvosios atletikos ir šiuolaikinės penkiakovės federacijoms padovanojo naujus BMW markės automobilius.

Lietuvos olimpiniams medalininkams bei LTOK vadovams buvo įteikti naujienų portalo DELFI ir „Electrolux“ organizuoto „Nacionalinių sirgalių marškinėlių“ konkurso laureato Gintaro Jociaus marškinėliai. Likę - iš viso per 50 - aistruolių sukurti originalūs marškinėliai keliaus į Sporto muziejų Kaune.

Šaltinis: delfi.lt

Palangoje pagerbti sportininkai ir lengvosios atletikos veteranai

Palangos „Vanagupės“ viešbutyje vyko Lietuvos lengvosios atletikos rinkiminė–ataskatinė konferencija, bei sportininkų, trenerių, lengvosios atletikos veteranų pagerbimo šventinis vakaras.

Vakaro metu paskelbta 14 nominacijų. Metų atradimu įvardinti sportininkai Vitalijus Kozlovas (800 m bėgimas) ir Eglė Balčiūnaitė (800m bėgimas).

Geležinė valia – Rasa Troup (3000 m bėgimas su kliūtimis).

Visada Jaunas – Birutė Kalėdienė–Zalagaitytė (šįmet spalio 30 d. sukanka 50 metų, kai ji pasiekė Pasaulio ieties metimo rekordą).

Metų optimistas – Kastytis Pavilonis ( ėjimo vyriausiasis treneris).

Mano mokytojas – Edmundas Norvilas (Linos Grincikaitės treneris).

Metų mokytoja – Palmira Žukienė (Vitalijaus Kozlovo trenerė).

Tiesioji plunksna – Marytė Marcinkevičiūtė (Savaitrastis „Sportas“žurnalistė).

Informacijos virtuozas – Stepas Misiūnas (LAF tinklalapio prižiūrėtojas).

Populiariausias sportninkas – Virgilijus Alekna.

Populiariausia sportininkė – Lina Grinčikaitė.


Šaltinis: lrytas.lt

2008-09-18

Disko metiko jėgas išsunkė liga

Virgilijus Alekna šį sezoną padėjo tašką. Tačiau ne taip, kaip norėtų. Sergantis disko metikas prestižinėse varžybose Vokietijoje liko paskutinis.

Dukart olimpinis čempionas ir pats nepamena, kada pastarąjį sykį jo mestas diskas nusileido taip arti – vos už 60 m žymos.

Štutgarte surengtame IAAF sezono finale, kuriame dalyvauja lengvaatlečiai, Aukso lygos, „Super Grand Prix“, „Grand Prix“ ir kai kuriuose žemyno turnyruose surinkęs daugiausia įskaitinių taškų 36 metų V.Alekna liko paskutinis, aštuntas.

Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas diską numetė tik 61 m 3 cm.

Nugalėtoju tapo olimpinis čempionas estas Gertas Kanteris (68 m 38 cm).

Varžybose Štutgarte ieties metikė Barbora Špotakova pasiekė pasaulio rekordą.

Pekino olimpinės čempionės iš Čekijos ietis skriejo 72 m 28 cm. Ankstesnis šios rungties pasaulio rekordas – 71 m 70 cm – priklausė kubietei Osleidys Menendez.

- Kas jums nutiko per varžybas Štutgarte? - „Lietuvos rytas“ paklausė V.Aleknos.

- O ką – kas nors ne taip? Rezultatas? Na, taip, nekoks.

Ilgai svarsčiau, ar važiuoti į tas varžybas.

Grįžęs iš turnyro Italijoje apsinuodijau.

Kai pasijutau geriau, iškart peršalau, nes imuninė sistema jau buvo nusilpusi.

Kelias dienas gulėjau turėdamas daugiau kaip 38 laipsnius temperatūros.

Prieš varžybas prigėriau vaistų ir temperatūrą numušiau, bet rezultatai negalėjo būti geri, nes numečiau kelis kilogramus svorio, buvau visai be jėgų.

- Kodėl vis dėlto vykote į Vokietiją?

- Galimybę ten startuoti buvau pats išsikovojęs.

Štutgarte galėjau numesti kad ir 10 metrų, vis tiek būčiau užėmęs aštuntąją vietą ir pasiėmęs, kas man priklauso, – kažkiek pinigų.

Premijos yra skiriamos už visas aštuonias vietas.

O kiek gausiu už aštuntąją, net nežinau, nes esu nepratęs prie tokių vietų.

- Ar tai paskutinis jūsų šio sezono startas?

- Taip. Pastaruoju metu visai nesitreniravau, baigėsi baterijos, o vėl jas įkrauti neverta, reikia laukti kitų metų.


Šaltinis: lrytas.lt

V.Alekna lengvaatlečių turnyre Vokietijoje liko tik aštuntas

Vokietijoje vykstančiose IAAF/VTB Bank lengvosios atletikos finalo varžybose aštuntąją vietą disko metimo rungtyje užėmė Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalininkas Virgilijus Alekna (61,03 m).

Nugalėtoju tapo olimpiados čempionas estas Gertas Kanteris (68,38), aplenkęs lenką Piotrą Malachowskį (66,07 m) ir vokietį Robertą Hartingą (65,76 m).

V. Alekną šeštadienį aplenkė vengrai Zoltanas Kovago (65,11 m) ir Gaboras Mate (63,28 m), iranietis Ehsanas Hadadis (62,76 m) bei ispanas Mario Pestano (61,67 m).

Turnyras Vokietijoje surengtas jau šeštą kartą. V. Alekna yra vienintelis tarp disko metikų, nepraleidęs nei vieno šio turnyro. 2003 (68,30 m), 2005 (67,64 m) ir 2006 (68,63 m;, varžybų rekordas) metais jis tapo nugalėtoju, pernai buvo antras (65,94 m), o 2004 metais - ketvirtas (63,64 m).



Šaltinis: lrytas.lt

2008-09-04

Lietuvos olimpiečiams žaidynių medalininkams - automobiliai

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdyje ketvirtadienį nuspręsta Pekino olimpinėse žaidynėse medalius iškovojusiems Lietuvos sportininkams skirti automobilius BMW. Pekine sidabro medalius iškovojusiems buriuotojai Gintarei Volungevičiūtei ir penkiakovininkui Edvinui Krungolcui atiteks - "BMW 520".

Bronzos medalius pelniusiems disko metikui Virgilijui Aleknai, imtynininkui Mindaugui Mizgaičiui ir penkiakovininkui Andrejui Zadneprovskiui skirti - "BMW 318" automobiliai.
Šaltinis: delfi.lt

* Bronzą Pekine laimėjęs disko metikas Virgilijus Alekna šiuo metu važinėja rėmėjų skolintu 2006-ųjų laidos „Mercedes-Benz ML500“. 2004-aisiais Atėnuose antrąkart tapęs olimpiniu čempionu V.Alekna iš LTOK dovanų gavo BMW X5. Šį visureigį dabar vairuoja lengvaatlečio žmona Kristina.
Šaltinis: lrytas.lt

Prieš pradėdama buriuoti, G.Volungevičiūtė išbandė ir karatė

"Virgilijus Alekna, nes jis yra Alekna“, - paklausta, koks sportininkas mėgstamiausias ir kodėl, atsakė buriuotoja.
Šaltinis: delfi.lt

2008-08-31

Disko metikas V.Alekna laimėjo turnyrą Italijoje


22-osiose tarptautinėse „Meeting Citta Di Padova“ lengvosios atletikos varžybose vyrų disko metimo rungtį laimėjo Pekino vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalininkas Virgilijus Alekna - 68,02 m (66,72 66,38 66,57 66,77 66,43 68,02).

Antrojoje pozicijoje liko estas Martas Israelis (63,35 m), o trečias buvo amerikietis Ianas Waltzas (61,07 m).

V. Alekna pagerino šių varžybų rekordą, nuo 1990 metų priklausiusį vokiečiui Wolfgangui Schmidtui (66,12 m).
Šaltinis: lrytas.lt

V.Alekna: „Nebesijaučiu lyderis“


Virgilijus Alekna atrodo kažkoks kitoks. Rimtesnis, nors niekada nebuvo vėjo pamušalas. Atviresnis, nors ir anksčiau pasakydavo viską, ką galvoja. Gal tik plaukuose daugiau balkšvų gijų, o aplink akis - daugiau raukšlių. Disko metikas vis dar spinduliuoja olimpine ramybe, nors pats neslepia: „Pekine man nepavyko savęs nuteikti“.

Pekino olimpinėse žaidynėse V.Alekna buvo pasiryžęs laimėti auksą. Kaip ir visi drąsūs žmonės, jis nevyniojo žodžių į vatą, o tiesiai sakė, kad jam nepatinka nei sidabro, nei bronzos blizgesys. Kad bet kuri kita vieta - ne pirmoji - jam yra pralaimėjimas.

Kiekvieną kartą paimdamas į rankas diską, 2000-ųjų Sidnėjaus ir 2004 metų Atėnų olimpinis čempionas kartojo sau, kad gali tai padaryti dar kartą: į gatves išginti džiūgaujančią Lietuvą ir pravirkdyti varžovus.

Tačiau tą rugpjūčio 19-osios vakarą Pekino nacionaliniame stadione V.Aleknos diskas skriejo arčiau nei Gerdo Kanterio ir Piotro Malachowskio. Lietuvos disko metimo legenda sustojo ties 67 m 79 cm.

Lenkas P.Malachowskis metė trimis centimetrais toliau, olimpiniu čempionu tapusio esto G.Kanterio diskas skriejo 68 m 82 cm.

V.Alekna nunarino galvą, pasveikino varžovus su pergale, o paskui užsidarė olimpiniame kaimelyje ir visą naktį nesudėjo bluosto: „Rytai man nesėkmingi.

Pernai per pasaulio čempionatą Japonijoje likau ketvirtas.

Šiemet irgi viskas buvo gerai, vėl nepasisekė. Jei Rytuose dar bus kokios varžybos, nebevažiuosiu“.

„Gyvenimo būdui“ 36 metų disko metikas atvirai pasakojo apie tai, ko Pekine jam pristigo iki aukso.

Apie tai, kiek reikia paaukoti, kad olimpinėse žaidynėse pakiltum ant pakylos.

Apie tai, kodėl bronzos medalis jam yra pralaimėjimas. Kaip ir būtų buvęs sidabras.

- Virgilijau, ar esate iš tų žmonių, kurie ilgai analizuoja, kodėl nutiko vienaip ar kitaip?

- Ką ten daug analizuosi. Viską greitai peržiūri, padarai išvadas ir kitą kartą stengsiesi klaidų nekartoti.

- O išvados kokios?

- Likau trečias. Nepavyko įgyvendinti tikslo ir Pekine laimėti aukso.

- Ar naktį po olimpiados disko metimo finalo buvote užmigęs?

- Ne. Pradėjau pratintis prie Lietuvos laiko. (Šypsosi.)

Mintys nedavė ramybės. Ir varžybos baigėsi vėlokai. Neužmigau. Gal tik paryčiais kokią valandėlę...

- Neslėpėte, kad ir bronza, ir sidabras jums - pralaimėjimas.

Ar ne per aukštus tikslus išsikėlėte?

- Šiemetiniai rezultatai rodė, kad tikslą išsikėliau pagal savo jėgas. Juolab kad olimpiados finalo rezultatai nebuvo aukšti.

Pastarosiose trejose žaidynėse, kuriose dalyvavau, nugalėtojas turėjo mesti daugiau kaip 69 metrus.

Atėnuose buvau visai arti 70 metrų (2004-ųjų žaidynėse V.Aleknos diskas skriejo 69 m 89 cm, 2000-aisiais Sidnėjuje - 69 m 30 cm. 1996 metais Atlantos žaidynėse debiutavęs lietuvis diską numetė 65 m 30 cm ir buvo penktas. Laimėjo vokietis Larsas Riedelis, kuris numetė 69 m 40 cm. - Red.) Šįmet priartėjome tik prie 69 metrų.

- Kas tai nulėmė - orų sąlygos, nervai?

- Gal įtampa. Ne visi padarė tai, apie ką galvojo. Net prieš žaidynes visi mano treniruočių rezultatai buvo puikūs, todėl natūralu, kad tikėjausi aukšto rezultato.

- Visa Lietuva iš jūsų norėjo aukso, apie kurį ir pats ne kartą šnekėjote. Ar spaudimas nepadarė jums meškos paslaugos?

- Spaudimas tikrai neturi įtakos. Tas spaudimas buvo pelnytas, nes rezultatai rodo, kad galima tikėtis. Jei būtų spaudimas, bet nebūtų pagrindo - sunkiai mesčiau 65 ar 66 metrus, - spausk nespaudęs, nieko neišspausi. O dabar mesdavau netoli 70 metrų.

- Kas disko metikui svarbiausia - smegenys, jėga ar technika?

- Labai svarbu mesti techniškai. Pekine nepavyko nė vieno bandymo atlikti taip, kaip norėjau.

Gal paveikė psichologinė įtampa? Gal iš vėžių išmušė pirmas nepavykęs bandymas?

Po sėkmingai atliktos pramankštos ir bandomųjų metimų tikėjau:viskas gerai, judesys yra toks, koks turi būti.

Tikėjausi ir norėjau pirmu bandymu mesti toli. Nepavyko (diskas atsitrenkė į tinklą. - Red.). Antras bandymas buvo tik tam, kad užsitikrinčiau vietą aštuonete (65 m 77 cm).

Trečiuoju bandymu norėjau mesti galingai, bet paskutinę išmetimo fazę padariau nereikalingą judesį, ir diskas vėl nenuskrido (64 m 42 cm).

Ketvirtajam bandymui įdėjau tikrai daug pastangų, bet diskas nulėkė tik netoli 68 m (67 m 79 cm). Per penktąjį (neįskaitytas) ir šeštąjį (67 m 18 cm) bandymus jau jaučiau, kad jėgos senka.

- Atrodote nepalaužiamas. Ar nervai jums irgi daro įtaką?

- Be abejo. Visi nervinamės. Anksčiau pavykdavo su tuo susitvarkyti. Dabar įtakos gal turi ir tai, kad nebuvau aiškus lyderis.

Juolab kad pernai pasaulio čempionate buvau tik ketvirtas. Tai neprideda pasitikėjimo. Pradedi abejoti savo jėgomis: ar iš tiesų gali?

Šį sezoną trūko užtikrintumo. Buvo varžybų, kuriose viskas buvo labai gerai. Bet buvo ir tokių, kur nei iš šio, nei iš to rezultatas - žemesnis keliais metrais.

Gali būti, kad ir metai turi įtakos. Man tai - nepatirtas dalykas.

Anksčiau tokių dalykų nebūdavo. Kad ir pažiūrėtume į praėjusį sezoną. Iki pasaulio čempionato tokių svyravimų nepasitaikydavo. Rezultatas svyruodavo, bet metru ar dviem. Šiemet pasitaikė, kad ir keturiais.

- 2006-aisiais tapęs Europos čempionu pasakojote, kad G.Kanterį įveikiate smegenimis, nes neprilygstate estui jėga.

Ar per pastaruosius porą metų kas nors pasikeitė?

- G.Kanteris Pekine neparodė nieko išskirtinio. Kaip ir pernai pasaulio čempionate. Jis tik vienąkart, varžybų pabaigoje, metė toliau (Pekine čempioniškas buvo ketvirtasis G.Kanterio metimas - 68 m 82 cm, pernai pasaulio čempionate Osakoje jo pergalę lėmė trečiasis bandymas - 68 m 94 cm. - Red.). Visi kiti metimai buvo daug trumpesni.

Gerdui didelė problema dalyvauti varžybose, kai atsiranda aiškus lyderis. Jei pirmaisiais bandymais kas nors numeta 68 ar 69 metrus, G.Kanteriui tampa sunku pakartoti tokį rezultatą. Tai labai matyti.

Galbūt G.Kanteris dar pasikeis, bet dabar jis turi tokią psichologinę problemą.

- Pekine irgi jau pirmuoju bandymu norėjote parblokšti G.Kanterį, bet diskas liko tinkle. Ar daug fizinių jėgų išeikvojote tam metimui?

- Kai rengiesi stipriam pirmajam bandymui, visiškai susikaupi ir negali sau leisti netgi mintelės: jeigu ką, viską darysiu per antrąjį bandymą.Susiplanuoji taip, kad atrodo, jog neturi kelio atgal.

O jei nepavyksta, viską staiga turi keisti ir save raminti.

Taip nuraminti, kad, neduok Dieve, nepaslystum, neužmintum ant sektoriaus ribos, kad antruoju bandymu taip numestum, jog galėtum bent ramiau atsikvėpti.

Bet jei ir antrasis bandymas būtų nesėkmingas! Kaip tada jaustis?! Kaip vėl viską savyje pakeisti?!

- Kiti disko metikai Pekine neslėpė, kad yra nustebę tik dėl trečiosios jūsų užimtos vietos.

Kaip paaiškinti V.Aleknos fenomeną, jei net G.Kanteris sakė, kad prieš paskutinį metimą bijojo tik jūsų?

- Gerai, kad bijo. Vadinasi, gerbia. (Šypsosi.)

Tačiau paaiškinimas paprastas. Gerdas šiemet prieš mane laimėjo tik antrą kartą.

Iki Pekino šiemet aš jį buvau įveikęs jau tris kartus. Vadinasi, iki olimpiados santykis buvo 3:1, todėl aišku, kuris kurio turi labiau bijoti.

O P.Malachowskis pirmą kartą gyvenime prieš mane laimėjo.

- Jūsų masažuotojas Zigmas Živatkauskas anksčiau prieš varžybas galėdavo pasakyti, kaip jums seksis.

Ar olimpinio starto rytą jis prognozavo, kiek numesite?

- Neklausiau. O ir po olimpiados neprisipažino.

Manau, kad Zigmas irgi buvo užtikrintas dėl gero mano pasirodymo, nes nebuvo priežasties abejoti. Jei būtų kokia traumelė maišiusi, būtų buvę kitaip. Bet treniruotės puikiai praėjo. Viskas buvo gerai.

- Kur pasidėjote olimpinį bronzos medalį?

- Nepamenu, kur tiksliai. Atrodo, kad kažkurioje spintos lentynoje. Kol kas. Paskui keliaus į saugyklą banke. Prie aukso.

- Olimpinėse žaidynėse debiutavote 1996-aisiais. Kokios nuotaikos vykote į Atlantą?

- Apie medalį kalbos nebuvo. Svarstėme, kad gerai būtų patekti į aštuntuką. Tačiau 1996-ųjų sezonas man buvo neblogas ir po kai kurių varžybų net buvo užsiminta, kad gal ir galėčiau pretenduoti į medalį.

Tais metais vienose varžybose Vokietijoje diską numečiau 67 m 82 cm ir aplenkiau abu vokiečius: L.Riedelį ir Jurgeną Shultą.

Todėl daug kas ėmė tikėti, kad Atlantoje galiu kabintis dėl medalio. Neužsikabinau, bet labai nedaug trūko ir realiai galėjau iškovoti - iki prizinės vietos trūko tik pusmetrio.

- 2000-aisiais Sidnėjuje ir 2004 metais Atėnuose jau jautėtės favoritas?

- Po Atlantos kitose žaidynėse jau planavau medalį.

Olimpiniai 2000-ieji man buvo sėkmingi, gerai mėčiau, kiekvienose varžybose jaučiausi labiau užtikrintas. Ėjau be pralaimėjimų.

Todėl ir pradėjau galvoti, kad olimpiadoje taip pat turiu nugalėti. Prieš žaidynes patyriau traumelę, bet ji nesukliudė paimti aukso.

Sidnėjuje pirmą kartą jaučiausi lyderis. Ta lyderio aura suteikia pasitikėjimo: aš stiprus, man niekas nebaisu, aš galiu toli mesti.

O šiemet taip nesijaučiau. Kilo abejonių, nepavyko savęs nuteikti, kad esu stipriausias ir niekas negali man sukliudyti.

- Kiek reikia paaukoti, kad pasirengtumėte olimpiadai?

- Ant aukuro reikia labai daug sudėti. Kiek konkrečiai? Nėra tokio recepto.

Olimpiada vyksta kas ketverius metus. Tikslą joje turi išsikelti kuo anksčiau. Praėjo vienerios varžybos, ir turi jau galvoti, kad po ketverių metų vėl bus svarbiausias tavo startas.

O visi kiti neolimpiniai metai - tarpinės stotelės.

Pasaulio ir Europos čempionatai - tarsi kontrolinės varžybos, kuriose gali pažiūrėti, kaip atrodai, ko siekti, ką tobulinti.

Londono žaidynėms turėčiau pradėti jau dabar rengtis. Bent jau psichologiškai.

Bet man tai daryti anksti, nes nežinau, ar tiek treniruosiuosi. Ketveri metai yra labai daug. Norėčiau apsiriboti metais iki pasaulio čempionato Berlyne.

Vyresnysis sūnus klausė: „Tėti, o tu dalyvausi Londono olimpiadoje?“ Ir jam atsakiau: „Nežinau“.

- Septyneriais metais už jus jaunesnis G.Kanteris ne kartą „gaudė vėją“ Amerikoje siekdamas pagerinti dar 1986-aisiais J.Schulto pasiektą pasaulio rekordą - 74 m 8 cm.

Jūsų laikrodis jau tiksi, ir galite pristigti tam laiko. O gal jau palaidojote šią svajonę?

- Dėl rekordo reikėtų specialiai važiuoti į JAV ir būti geros formos jau balandžio mėnesį. Kam man balandį būti geros formos? Kad laukuose pasiekčiau rekordą? Kas iš to?

Man nepatinka tokios varžybos, kokiose dalyvauja Gerdas.

Susirenka du trys diskininkai ir, pasikvietę teisėjus, varžybas surengia kažkur laukuose.

Buvo tokių atvejų, kad po tokių varžybų, nepatenkinti rezultatais, surengdavo naują turnyrą. Papūtė vėjas, ir vėl meta. Kokios čia varžybos? Tai - parodija.

Kitas dalykas, jei vyksta normalios varžybos stadione, kur susirenka gera kompanija - visi pajėgiausi diskininkai.

Jeigu rekordą pasieksi taip, kaip tai bando daryti G.Kanteris, kam nors gali kilti abejonių, kaip tai padarei, ar neužmynei ant linijos ir panašiai. O kai susirenkame visi, prašau - gerink. Apskritai geriau ne rekordą gerinti, o per olimpines žaidynes numesti 70 metrų.

- Kad ir koks nepatenkintas buvote savo pasirodymu Pekine, namo tikriausiai skubėjote, nes dar neturėjote daug laiko pasidžiaugti vasaros pradžioje gimusia pirmąja dukterimi Gabriele. Ar duktė atpažino tėvo rankas?

- Priėmė gerai. (Šypsosi.) Vis dar ja džiaugiamės. Gabrielė paaugo. Išvažiuodamas į Pekiną nejausdavau jos svorio, o dabar ir ranka įskausta, jei ilgiau palaikau.

Pagerbs V. Aleknos trenerį

Disko metikas Virgilijus Alekna jau gali pasipuošti net keturiais aukštais valstybės apdovanojimais – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio, Komandoro, Komandoro didžiuoju ir Didžiuoju kryžiais.

Pastarasis, svarbiausias iš visų legendinio disko metiko gautų apdovanojimų, įteiktas dar prieš 2004 m. Atėnuose jo iškovotą antrąjį olimpinį auksą. Todėl tuoj po tų žaidynių V. Aleknai valstybės vadovo dekretu buvo skirtas jau nebe ordinas, bet Prezidento taurė.

Šįkart bronzą iš Pekino parvežusiam V. Aleknai valstybės apdovanojimas ir vėl nebus skirtas. V. Adamkus jam įteiks suvenyrinę atminimo dovaną.

Tačiau ordinas pagaliau skirtas ilgamečiam V. Aleknos treneriui Zigmui Živatkauskui. Jis bus apdovanotas ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Karininko kryžiumi.

Šaltinis: delfi.lt

2008-08-27

Vilniuje sutikti iš Pekino sugrįžę olimpiečiai

Vilnius pasitiko iš Pekino vasaros Olimpinių žaidynių sugrįžusius mūsų šalies sportininkus. Apie pusė tūkstančio žmonių antradienį Europos aikštėje visiems olimpiečiams plojo vienodai garsiai - nežiūrint, kokių rezultatų pasiekė ar kokios spalvos medalį namo parvežė kiekvienas iš jų.






Sportininkai Pekine jau „uždirbo“ 2 mln. Lt premijų

"Disko metikui Virgilijui Aleknai ir graikų-romėnų imtynininkui Mindaugui Mizgaičiui už bronzos medalius priklausys po 150 tūkst. Lt."

2008-08-22

V.Alekna: „Tikiuosi, kad dar turėsiu progą į Lietuvą parvežti tauresnį medalį“

„Turiu tą medaliuką. Galvoju: rodyt ar nerodyt. Tikiuosi, kad prieš saulę jis taip pat gražiai spindės ir nesiskirs nuo anksčiau iškovotų aukso medalių“, - Vilniaus oro uoste šmaikštavo Pekino olimpiadoje bronzos medalį iškovojęs Virgilijus Alekna. Ir netrukus pridūrė: „Oras, palyginti su Pekino, čia nuostabus. Iš karto jaučiuosi kaip namie“.

Iš ūkanotojo Pekino į Lietuvą grįžusį 36 metų disko metiką pasitiko ne tik vaiskūs saulės spinduliai, bet ir būrys gerbėjų, draugų, artimųjų. Videonaujienose žiūrėkite reportažą apie V.Aleknos sutikimą. Ir visiems turėjo skirti dėmesį - priimti gėlių puokštes, dėkoti už sveikinimus ir pasidabinus bronziniu medaliu pozuoti fotografams. Po sveikinimo maratono dukart olimpinis čempionas tradiciškai iš savo vardinio bokalo, saugomo oro uoste, gurkštelėjo lietuviško alaus.

„Dabar ir ta bronza įgavo daugiau vertės po tokio sutikimo. Tikiuosi, dar turėsiu progą parvežti į Lietuvą tauresnį medalį“, - kalbėjo V.Alekna. Kaip visada kuklus, nuoširdus ir besišypsantis.

- Ar sunku buvo kovoti finale? - lrytas.lt paklausė V.Aleknos

- Konkurencija, žinoma, jau didesnė. Bet auksinis G.Kanterio metimas (68,82 m - red.) gal ir nebuvo toks stulbinantis. Ankstesnėse olimpiadose buvo peržengiama ir 69 metrų riba.

- Su kokiais įspūdžiais grįžtate iš Pekino?

- Galiu drąsiai sakyti, kad tai geriausios olimpinės žaidynės, kuriose man teko sudalyvauti. Įspūdingas stadionas, gražus atidarymas. Pačio Pekino nelabai ir pavyko apžiūrėti, tik olimpinius objektus.

- Ar tai buvo paskutinė jūsų olimpiada?

- Dabar sunku pasakyti. 4 metus į priekį negaliu žiūrėti ir žvelgti taip drąsiai. Kol kas teks apsiriboti bent jau metais kitais. O vėliau žiūrėsime, kaip bus.

- Kokie artimiausi jūsų planai?

- Po 20 dienų laukia dar vienas išbandymas - Štutgarte vyks „Grand Prix“ finalinės varžybos. Manau, dar pakovosiu dėl vietos po saule. Laukiu atostogų - pavargau, reikia pailsėti. Sezonas buvo ilgas, labai sunkus, daug jėgų atiduota.

- Esate iškovojęs ne vieną titulą. Naujoms kovoms nepritrūks motyvacijos?

- Apdovanojimų iš įvairių turnyrų, pasaulio čempionatų ir olimpiadų turiu tikrai nemažai. Šis bronzos medalis - jau dešimtasis mano apdovanojimas, lyg ir užtektų. Bet gal dar dėl vieno kito pakovosiu ir tada užteks (šypsosi).
Šaltinis: lrytas.lt
*****************************
Sportininkas tikino, kad visą laiką Pekine ir dabar, sugrįžęs į Lietuvą, jaučia didelį gerbėjų ir šeimos palaikymą. Pasitikti V. Aleknos į aerouostą atvažiavo žmona ir abu sūnūs, mažoji sportininko dukrelė Gabrielė tėčio laukė namuose.

„Šeima, kiek aš juos mačiau, džiaugėsi mano pasiekimais. Šiandien žadu su jais praleisti daugiau laiko, pabūti kartu“, – vakaro planus išdavė V.Alekna.

Sportininkui šis sezonas dar nebaigtas. Po dvidešimties dienų disko metikas išvyksta į Štutgartą:
„Bus pakankamai svarbus „Grand Prix“ turnyras, todėl, manau, kad aš dar pakovosiu dėl vietos po saule.“

Tačiau grįžęs iš Vokietijos V.Alekna pagaliau galės pailsėti.

„Po to – atostogos. Vis tik pavargau per šį sezoną, nelengvas buvo, daug treniruočių...“, – sakė sportininkas.

Olimpietis tikino, kad iškovoto bronzos medalio nešventė.

„Nešvenčiau, nes nebuvo kada. Kiek teko matyti, olimpiniame kaimelyje nebuvo net tokios šventimo tradicijos, nes vis tik vieni baigia startus, kiti jiems ruošiasi. Kada ten baliavosi? – šyptelėjo V.Alekna. – Labai nedaug teko matyti Kinijoje, tačiau galima drąsiai sakyti, kad tai geriausios Olimpinės žaidynės per istoriją, kiek man teko matyti. Įspūdingas stadionas, nors jame ir karšta.“

Kiek pavargęs po kelionės daugkartinis disko metimo čempionas pridūrė, kad jau žino apie šiandien lietuvių penkiakovėje iškovotus sidabro ir bronzos medalius.

„Sužinojau pakeliui į Helsinkį. Jau turime penkis medalius, dabar trūksta tik aukso“, – nuoširdžia šypsena Lietuvai palinkėjo V.Alekna.





Šaltinis: 15min.lt


***********************
Varžovai jaunesni už mane, jie dar kupini jėgų. Nekomentuosiu antrą vietą užėmusio lenko Piotro Malachowskio pasisakymo savo šalies spaudoje, kad „Aleknos laikai jau praėjo“. Gerdas Kanteris galingai atliko tą lemiamą metimą, nors jo rezultatas neįspūdingas, o man šįsyk nepasisekė. Pritrūko laimės”, - kovą prisiminė V. Alekna.

Lietuvos disko metikui netrukdė nei oro sąlygos, nei nuolatinis varžybų stabdymas dėl dažnų apdovanojimo ceremonijų.

„Ai, nieko čia tokio. Aš pripratęs prie tokių dalykų, nes dalyvauju turnyruose jau daugybę metų. Pirmu metimu planavau išmesti įrankį toliau, tačiau jis nuo prakaito išslydo. Pasirengęs buvau gerai“.

Padėkojęs visiems gerbėjams, pasirašęs autografus ir nusifotografavęs atsiminimui, V. Alekna nuskubėjo pas šeimą specialiai jo laukusiu visureigiu su užrašu ant durelių: „Virgilijus Alekna“.

Iš gražių sutiktuvių įsiminė LLAF atstovo V. Daukšio žodžiai: „Virgi, nors tau ant kaklo kabo Pekino žaidynių bronzos medalis, visai Lietuvai tu - čempionas“.
Šaltinis: delfi.lt
*****************************************
Alekna: palaikymas įkvepia pergalėms - Alfa.lt

Pekino olimpinėse žaidynėse bronzos medalį iškovojęs Virgilijus Alekna šiandien grįžo į Lietuvą. Nors lietuvis iš karto po varžybų sakė, jog bronzos medalis jam ne apdovanojimas, Vilniaus oro uoste disko metikas buvo pasitiktas tarsi čempionas. “Saulėje ir šis medalis spindi”, - juokavo 36-erių metų disko metikas. Sportininką sveikino gausus būrys gerbėjų, ranką spaudė ir už medalį dėkojo Seimo Pirmininkas Česlovas Juršėnas. Visi susirinkusieji vienbalsiai skandavo “ačiū, ačiū”, apipylė lengvaatletį gėlėmis. V.Aleknai, kurį pasitiko žmona ir abu sūnūs, sunkiai sekėsi prasibrauti pro nusifotografuoti norinčių ir autografų prašančių susirinkusių žmonių minią, vienas mažasais V.Aleknos gerbėjas olimpiados bronzininkui padovanojo savo paties pieštą piešinį.

Kiek vėliau disko metikas tradiciškai pakėlė savo vardo bokalą alaus. Šiuo ritualu V.Alena visuomet išlydimas ir pasitinkamas iš svarbių varžybų .“Na, gal jau nebefotografuokit”, - po antrojo gurkšnio alaus šypsodamasis sakė sportininkas. - “Gal jūs nežinote, bet čia nealkoholinis alus”, - toliau juokavo dukart olimpinis ir pasaulio čempionas.

- Ar jautėte palaikymą iš Lietuvos?

- Jaučiau palaikymą ir dabar jaučiu. Tai mane įkvepia pergalėms ir kitoms kovoms.

- Gal po tokio sutikimo ir tas bronzos medalis saldesnis?

- Na, tikrai vertės įgavo daugiau (šypsosi).

- Ar dar startuosite šiais metais?

- Šiais metais, tiksliau po dvidešimties dienų bus pakankamai stambus turnyras Štutgarte, finalinės varžybos. Manau, kad pakovosiu ten dėl vietos po saule.

- Ar džiaugėsi šeima olimpiniu medaliu?

- Šeima džiaugiasi, kad sugrįžau. Šiandien kartu būsime ilgai (šypsosi).

- Gal jau šventėte olimpiniame kaimelyje?

- Nebuvo niekad tokios tradicijos. Juk vieni jau sudalyvavo varžybose, kiti – tik ruošiasi.

- Ar jau žinote, kad mūsų penkiakovininkai pelnė du medalius?

- Taip. Jau žinau. Pakeliui į Helsinkį sužinojau. Jau penki medaliai. Dabar tik aukso trūksta.

- Ar teko apžiūrėti Pekiną?

- Labai nedaug ką teko matyti, išskyrus olimpinius objektus. Kiek man teko dalyvauti olimpiadose, tai, ko gero, geriausios olimpinės žaidynės per visą istoriją. Įspūdingas stadionas, nors ir karšta.

- Susidaro įspūdis, jog jums Azija nėra palanki. Pernai Japonija, šiemet Pekinas...

- Taip, bet lyginant su pernai metais rezultatai gerėja (šypsosi). Tad jei kitais metais vėl varžybos vyktų Azijoje, būtų gal dar geriau.

- Minėjote, jog dalyvausite Gran Prix varžybose. O kas toliau?

- Atostogos. Reikia pailsėti, nes sezonas nebuvo lengvas, daug jėgų atidaviau.

- Pekino olimpiada buvo paskutinė?

- Sunku pasakyti. Ketverius metus į priekį sunku drąsiai žvelgti. Galvoju, kad teks apsiriboti metais kitais, o po to vėliau žiūrėti. Aš pakankamai turiu apdovanojimų, tai mano dešimtas medalis iš čempionatų ir olimpinių žaidynių. Man kaip ir užtektų jau...Gal dar vieną kitą ir užteks..Gerai būtų auksiniu pabaigti (šypsosi).
Virgilijus Alekna
Virgilijus Alekna
Virgilijus Alekna
Virgilijus Alekna

Bendra nuotrauka

2008-08-21

DELFI - V.Aleknai įteiktas olimpinis bronzos medalis


Trečiadienio vakarą Pekino olimpiniame stadione dukart olimpiniam ir dukart pasaulio disko metimo čempionui Virgilijui Aleknai įteiktas olimpinis bronzos medalis, kurį jis pelnė antradienį. Aukso medalis atiteko pasaulio čempionui ir Europos vicečempionui estui Gerdui Kanteriui, o sidabro medalis - lenkui Piotrui Malachowskiui.

Medalius įteikė Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) Garbės narys, buvęs Graikijos karalius Konstantinas.

Po medalių įteikimo ceremonijos surengtoje spaudos konferencijoje jos vedėjas kinas nesugebėjo teisingai ištarti Lietuvos disko metiko pavardės. V. Alekna buvo pristatytas kaip Virdžilijusus Alenka, o po to Aneka iš Liuzianos.

Ketvirtosiose olimpinėse žaidynėse dalyvavęs V. Alekna dar kartą pakartojo, kad bronzos medalis - jam pralaimėjimas. 'Turint du olimpinius aukso medalius, šis bronzos medalis - pralaimėjimas, nes nepavyko įgyvendinti to, ką planavau', - pažymėjo Lietuvos sportininkas.

V. Alekna teigė, kad kol kas negali atsakyti, ar dalyvaus Londono olimpinėse žaidynėse. Lietuvis sakė, kad ateinančius metus ar dvejus tikrai dar norėtų būti didžiajame sporte. 'Jei medalių bus - tai gerai, bet jei ne, laikas baigti', - teigė V. Alekna.

V. Alekna prisipažino, kad naktis po antradienį vykusio finalo buvo nelengva. "Ir varžybos vėlai baigėsi, ir mintys įvairios kilo. Juk reikia viską apmąstyti", - sakė Virgilijus, kuris į Lietuvą grįžta ketvirtadienį. Disko metikas pridūrė, kad namiškiai tikriausiai priims jį ir su bronzos medaliu.

V. Alekna rugsėjo mėnesį dar dalyvaus Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos sezono baigiamosiose varžybose Štutgarte (Vokietija).

2008-08-20

Jonas Yunas: pasaulio rekordo nuojauta po vėlavusių apdovanojimų (Rugpjūčio 20 d.)

Pagrindinis įvykis buvo diskininkų apdovanojimo ceremonija. Žinoma liūdnoka, kad skambėjo ne Lietuvos himnas, tačiau medalis juk olimpinis ir jis vistiek labai svarbus. Matėsi, kad Virgis irgi nelabai pergyvena ir spaudos konferencijoje buvo nusiteikęs gan šmaikščiai.

Beje, kitų šalių atstovų dėmesio spaudos konferencija nesulaukė, tad karaliavo lietuviai, estai ir lenkai. V.Alekna sakė, kad sezonas dar nesibagė, laukia „Grand Prix“ varžybos, tad progų atsigriebti G.Kanteriui dar bus. Taip pat buvo patvirtinta, jog jis dar nesiruošia baigti sportininko karjeros ir kitąmet startuoti pasaulio čempionate Berlyne. Miestas gan arti, oras irgi artimas Lietuvai, kodėl gi nesudalyvavus.

Man knietėjo sužinoti dar vieną dalyką – ar ne pats laikas pabandyti pagerinti pasaulio rekordą ir taip likti lengvosios atletikos istorijoje. Virgis, kaip visada šyptelėjo ir nieko neatsakė. Tačiau kažkodėl nuojauta pakuždėjo, jog kitą pavasarį atletas galvoja apie kelionę į JAV, kur Ramiojo vandenyno pakrantėje ir yra idealios sąlygos rekordo gerinimui. Šį pavasarį tą padaryti bandė ir Gerdas Kanteris, tačiau jam nepasisekė.

Mat būtent ten šiuo metų laiku idealios sąlygos siekti pačių geriausių rezultatų diskininkams, tad dar pernai šia tema Virgis taip pat yra šiek tiek kalbėjęs.

Ant V.Aleknos krūtinės sužibo olimpinė bronza


Virgilijus Alekna trečiadienį vėl žengė į Pekino nacionalinį stadioną. Tik šįkart jis skubėjo ne prie disko metimo sektoriaus, o žengė olimpiniams prizininkams skirtu taku. Lietuvio krūtinę papuošė antradienį iškovotas XXIX Pekino olimpinių vasaros žaidynių bronzos medalis.

Kartu su 36 metų V.Alekna medalius atsiėmė ir olimpinis čempionas estas Gerdas Kanteris bei sidabro medalio savininkas lenkas Piotras Malachowskis.

Lietuvis geriausiu bandymu finale diską nuskraidino 67,79 metro. Jį nuo antrosios vietos skyrė vos trys centimetrai. Olimpinio čempiono iš Estijos rezultatas - 68,82 metro.

Po finalo geriausias Lietuvos disko metikas buvo nusivylęs savo rezultatu: „Bronza man - pralaimėjimas, sidabras – irgi“.

Lietuvis dvejose olimpiadose iš eilės buvo nenugalimas – Sidnėjuje ir Atėnuose jis, pečius apgaubęs trispalve, stovėjo ant aukščiausio pjedestalo laiptelio.

Šaltinis: lrytas.lt

Portretas





Jonas Yunas: Virgis (Rugpjūčio 19 d.)

Virgilijaus pasirodymą fotografuoti buvo labai sudėtinga – tinklas, juosiantis sektorių yra labai tankus. Užsirašiau į eilę prie leidimų, suteikiančių teisę išeiti į pačią areną. Pirmą kartą gyvenime pabuvojau pačioje stadiono širdyje.

Tai buvo paskutinis, šeštasis Virgio metimas. Labai norėjau, kad sportininkui pasisektų, deja... teko užfiksuoti esto Gerdo Kanterio pergalę. V.Aleknos nuotaika po po to metimo buvo prastoka, mačiau ir jo ilgesingą žvilgsnį, lydintį šeštuoju bandymu paleistą diską, bei nusivylimą jam pasiekus žaliąją veją.

Spaudos zonoje teko pasikalbėti su geru Virgio draugu, estu Aleksanderiu Tammertu. Pagrindinis mano klausimas buvo, už ką jis serga. Atletas gan diplomatiškai atsakė, kad lietuvis yra jo draugas, o Gerdas – tautietis. Tad sirgo jis už abu ir džiaugėsi, jog jie abu pateko ant garbės pakylos.

Žinoma, truputėlį apgailestavo, kad tarp jų buvo įkaltas „lenkiškas pleištas“... O lietuvio pasirodymą jis įvertino žodžiais: „Norit nenorit, jis jau sensta. Tarp diskininkų tai jau veteranas. Stebėjau jo formą dvejus paskutinius metus ir ji tikrai nebuvo ideali, ypač akivaizdu tai buvo pernai Osakoje. Šiemet jis irgi neparodė tobulėjimo ženklų“.

Taip pat Aleksanderis manė, jog pirmiausia Virgis pralaimėjo taktiškai – jis norėjo nustebinti varžovus jau pirmuoju savo metimu, tačiau tai nesigavo.

Tą vėliau patvirtino ir pats V.Alekna – jis sakėsi norėjęs „sprogt“ pirmuoju bandymu, tačiau jam nepavykus teko veltis į psichologinę kovą. Kovą, kurią jis pralošė.

Sąlygos disko metikams buvo idealios, tuo įsitikinau pats – nei per karšta, nei per šalta, jokių traumų. Tad net po pralaimėtos rungties mūsų diskininkas atrodė gan guvus ir ne per daug susikrimtęs. Virgis tiesiog ne toks žmogus, kuris verkšlentų.

Kaip sakė Virgis, toks sportininko gyvenimas – jis yra toks, koks yra. Reikia mokytis ir pralaimėti. Bet kokiu atveju, trečia vieta yra geriau nei ketvirta, kuri būtų pati baisiausia. O dabar yra medalis ir tai yra gerai.

Tai tiek žinių iš saulėtos ir karštos Pekino stadiono vejos.

G. Kanteris: baiminausi, kad V. Alekna paskutiniu metimu mane aplenks

Savo trofėjų kolekciją Pekino olimpinių žaidynių aukso medaliu papildęs Estijos disko metikas Gerdas Kanteris po varžybų teigė baiminęsis, kad dukart olimpinis ir dukart pasaulio čempionas Virgilijus Alekna paskutiniu metimu gali jį pralenkti.

„Aš iš tikrųjų jaudinausi, laukdamas paskutinio metimo, tačiau jis jau sensta, jam 36-eri, ir jis nebeturi tiek daug jėgos, kiek anksčiau. Jaunimas perima iš jo estafetę“, – kalbėjo 29-erių metų olimpinis ir pasaulio čempionas bei Europos vicečempionas.

Šaltinis: olimpiada.lt

V. Alekna: bronza man – pralaimėjimas


Dukart olimpinis ir dukart pasaulio čempionas Virgilijus Alekna Pekino olimpinių žaidynių vyrų disko metimo varžybose antradienį pelnė bronzos medalį. Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės lyderis po varžybų teigė, kad trečioji vieta jam – pralaimėjimas. Virgilijus mano, kad aukščiau pakilti jam nepavyko dėl sušlubavusios metimo technikos.

„Sunku iš karto, dar nenurimus emocijoms, atsakyti, kodėl diskas neskriejo toli. Manau, kad pagrindinė problema – sušlubavusi metimo technika. Nepavyko atlikti metimų taip, kaip norėjau“, – sakė V. Alekna, kuris su liūdesiu veide stebėjo Pekino olimpiniame stadione triumfuojantį estą Gerdą Kanterį.

Patyręs disko metikas teigė, kad kaustė ir jaudulys. „Tokiose varžybose jaudulys yra natūralu. Bet nieko tokio – visi jaudinosi“, – kalbėjo 36-erių metų vilnietis.

V. Alekna šiemet dalyvavo mažiau varžybų nei anksčiau, nes taupė jėgas olimpinėms žaidynėms. Disko metikas negali pasakyti, ar tai buvo klaida. „Sunku pasakyti. Pasirinkau tokį kelią. Buvo ir sėkmingų varžybų, kuriose pavykdavo toli numesti įrankį. Tačiau trūko stabilumo – vienose varžybose viskas būdavo gerai, o kitose – ne taip gerai“, – sakė V. Alekna.

Jis mano, kad atsigriebti Londone bus sunku, nes jis jau bus 40-ies. „Šiose varžybose su Aleksandru Tamertu (Aleksandr Tammert) buvome vyriausi. Iki Londono olimpinių žaidynių dar toli. Pažiūrėsim. Ateina kita karta. Ateityje bus dar sunkiau. Pagrindinis varžovas bus labai stiprus. Bus sudėtinga jį nugalėti“, – pažymėjo V. Alekna.

Šaltinis: olimpiada.lt

lrt.lt - V. Aleknai – bronza! (foto, papildyta)



Lietuvos disko metikas Virgilijus Alekna Pekino olimpiadoje antradienį laimėjo bronzą. Geriausiu – ketvirtuoju – diską jis nusviedė 67 metrus 79 centimetrus.

Olimpiniu čempionu tapo estas Gerdas Kanteris, diską numetęs 68 m 82 cm. Sidabro medalį iškovojo lenkas Piotras Malachowskis, diską nusviedęs 67 m 82 cm. Iki sidabro medalio lietuviui pritrūko 3 cm.
Po varžybų V. Alekna teigė, kad trečioji vieta jam – pralaimėjimas. Sportininkas mano, kad aukščiau pakilti jam nepavyko dėl sušlubavusios metimo technikos.

„Sunku iš karto, dar nenurimus emocijoms, atsakyti, kodėl diskas neskriejo toli. Manau, kad pagrindinė problema – sušlubavusi metimo technika. Nepavyko atlikti metimų taip, kaip norėjau“, – sakė V. Alekna.

Patyręs disko metikas teigė, kad kaustė ir jaudulys. „Tokiose varžybose jaudulys yra natūralu. Bet nieko tokio – visi jaudinosi“, – kalbėjo 36-erių metų vilnietis.

V. Alekna šiemet dalyvavo mažiau varžybų nei anksčiau, nes taupė jėgas olimpinėms žaidynėms. Disko metikas negali pasakyti, ar tai buvo klaida. „Sunku pasakyti. Pasirinkau tokį kelią. Buvo ir sėkmingų varžybų, kuriose pavykdavo toli numesti įrankį. Tačiau trūko stabilumo – vienose varžybose viskas būdavo gerai, o kitose – ne taip gerai“, – sakė V. Alekna.

Jis mano, kad atsigriebti Londone bus sunku, nes jis jau bus 40-ies. „Šiose varžybose su Aleksandru Tammertu buvome vyriausi. Iki Londono olimpinių žaidynių dar toli. Pažiūrėsim. Ateina kita karta. Ateityje bus dar sunkiau. Pagrindinis varžovas bus labai stiprus. Bus sudėtinga jį nugalėti“, – pažymėjo V. Alekna.

Pirmas bandymas nepavyko

Sidnėjaus ir Atėnų olimpinio čempiono pirmasis bandymas finale nepavyko – diskas pataikė į apsauginį tinklą.
Antruoju lietuvis įrankį nusviedė 65 metrus 77 centimetrus.

Po pirmųjų trijų metimų V. Alekna buvo ketvirtas (65,77).
Įpusėjus finalui, pirmavo P. Malachowskis (67,82), antras buvo vokietis Robertas Hartingas (67,09), o trečias – G. Kanteris (66,38).
Po ketvirtojo metimo lietuvis buvo pakilęs į antrąją vietą, tačiau po jo į disko metimo sektorių nuėjęs Estijos atletas atliko geriausią savo metimą ir pakilo į pirmąją vietą, nustumdamas V. Alekną į trečiąją poziciją.
Penktuoju bandymu nė vienas iš lyderių nepagerino savo rezultato, tad viskas sprendėsi paskutinio metimo metu.
Deja, dukart olimpinis čempionas diską švystelėjo 67 m 18 cm ir, dar nemetus dviem jį lenkiantiems sportininkams – P. Malachowskiui ir G. Kanteriui, neteko galimybių pakilti aukščiau trečiosios vietos.

Atrankos varžybose V. Alekna jau pirmuoju mėginimu diską numetė 65 m 84 cm ir įvykdė kvalifikacinį normatyvą (64,50 m), o tarp visų atrankos varžybų dalyvių lietuvio rezultatas buvo antras.

Prieš prasidedant varžyboms Lietuvos disko metikas sakė, kad aukso medaliui reikės numesti apie 68 metrus, „o gal prireiks gerinti ir olimpinį rekordą, kuris yra 69,89 metro“.

V.Alekna į Vilnių grįžta ketvirtadienį


Vasaros Olimpinių žaidynių vyrų disko metimo varžybose bronzos medalį iškovojęs Virgilijus Alekna Pekine neužsibus. Lietuvos sportininkas jau ketvirtadienį grįžta į Vilnių. Jo lėktuvas sostinės oro uoste nusileis 17.30 val.

DELFI - Bronzos medalis V.Aleknai nežiba

Virgilijus Alekna Pekino olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį. Mus prie auksinių apdovanojimų pripratinęs dukart olimpinis čempionas po disko metimo finalo nusiminęs krovėsi daiktus į sportinį krepšį. Kai olimpiniu čempionu tapęs estas Gerdas Kanteris apibėgo garbės ratą, vienas iš pirmųjų jam ranką paspaudė Virgilijus.

Spausdamas ranką lietuvis šmaikštaudamas paklausė Gerdo, ar tik nebuvo nusitaikęs į dar vieną medalį, nes labai greitai skuodė keliasdešimt metrų.

V. Aleknai sunku buvo atsakyti į klausimą, kodėl diskas olimpiniame stadione neskriejo taip kaip norėjosi.

„Manau, kad pagrindinė problema buvo techninis metimo atlikimas. Nepavyko taip padaryti, kaip norėjosi. Oro sąlygos tikrai neturėjo įtakos. Jos buvo geros, tiesiog nepavyko susitvarkyti su judesiais “.

G. Kanteris sportininkų terminologija „dega“, jei prieš jį kas nors anksčiau pasiekia gerą rezultatą. Virgilijus finale mėtė anksčiau už estą, todėl tikėjosi jau pirmuoju bandymu atlikti tolimą metimą. Deja, lietuvio diskas skrydį baigė atsimušdamas į tinklą.

„Buvau gerai apšilęs ir jaučiau, kad pirmą metimą galiu padaryti stiprų. Gaila, jog diskas atsitrenkė į tinklą ir reikėjo keistis planus“.

Antro bandymo metu Virgilijus nebegalėjo rizikuoti, nes privalėjo užsitikrinti vietą pirmame aštuntuke, kad po trijų bandymų galėtų tęsti kovą dėl medalių. Tai kiek išmušė iš ritmo ir nebepavyko pasiekti norimo rezultato. Geriausias bandymas buvo ketvirtas – 67 m 79 cm.

„Senstu“, - atsidūsdamas ištarė Virgilijus.

Disko metikas neslėpė, kad prieš varžybas jaudinosi.

„Tai natūralus jausmas prieš tokio rango varžybas“. V. Alekna pritarė minčiai, jog šį kartą G. Kanteris pasiekė psichologinę pergalę.

Bronzos medalis Virgilijui – pralaimėjimas.

„Sidabras – būtų toks pat pralaimėjimas kaip ir bronza“, - pridūrė V. Alekna. Apie revanšą olimpinėse žaidynėse Lietuvos pasididžiavimas kalba atsargiai. „Londone man jau bus keturiasdešimt. Sudėtinga būtų tai padaryti, nes varžovas bus dar stipresnis“.

V. Aleknos nenustebino sidabro medalį iškovojęs lenkas Piotras Malachovskis.

„Jis prieš olimpines žaidynes paskutinėse varžybose pasiekė labai gerą rezultatą, todėl nieko čia nuostabaus“.

Pirmuosius du olimpinius aukso medalius V. Alekna skyrė sūnums. Kam skirs iškovotą bronzos medalį disko metikas dar nenusprendė.

Alekna laimėjo bronzą (papildyta) - Alfa.lt


Trumpas pokalbis su Virgilijumi Alekna po finalo:

- Kodėl šiandien neskrido diskas?..
- Sunku pasakyti, nes dar emocijos neaprimusios. Manau, kad pagrindinė problema buvo techninis metimo atlikimas. Ne taip pavyko, kaip norėjosi.

- Jaudulys buvo?
- Prieš tokias varžybas jaudulys yra natūralu. Nieko tokio – visi jaudinasi.

- Tai buvo psichologinė G.Kanterio pergalė?
- Taip, vis tik pergalę lemia psichologija.

- Kas nors iš varžovų nustebino šiandien?
- Rusijos sportininkas labai jaunas, pasiekė savo asmeninį rekordą – šaunuolis. Vokietis stabiliai meta 67 metrus ir pernai, ir šiemet. Jis taip pat jaunas.

- O kad R.Fazekašas užėmė aštuntą vietą?
- Irgi šaunuolis. Kiek jis numetė finale? 63,43 m? Visai neblogai...